Aktuální prázdninové informace

Vážení rodiče,

je za námi polovina prázdnin, a já věřím, že si léto se svými dětmi užíváte alespoň trochu v klidu.

Bohužel, situace s koronavirem není příliš uspokojivá.  Pro Vaši informaci níže uvádím, co zatím od MŠMT víme.

Školy by měly zahájit provoz 1. září pro všechny děti. Budou však pokračovat zvýšená hygienická opatření (dezinfekce, možná i roušky na chodbách, omezení přístupu rodičů do budov apod.). Ministerstvo slibuje, že nebude plošně uzavírat školy, a to ani v případě nakažení žáka ve třídě. Do karantény by šla údajně jen konkrétní třída, ve které byl nakažený žák.

Ve druhé polovině srpna by měly být školám zaslány manuály, aby mohl být připraven rozjezd školního roku 2020/2021. Zatím vůbec netušíme, jak to bude vypadat s pobytem na horách, s kroužky a dalšími aktivitami školy.

Zatím však platí stále to, co jsem na webu školy k zahájení školního roku již uváděl dříve. Sledujte tedy i v létě web školy, veškerá upřesnění zde budou včas zveřejňována.

Klidný zbytek léta přeje Mgr. R. Cvach (ŘŠ)