Testování dětí a žáků (video), a další informace

Vážení rodiče,
v pondělí 12.4. 2021 vše "vypukne". Prosíme Vás o klidný přístup. Zveřejňujeme ukázku videa, máme ty LEPU testy (https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole), hned to první video! Opravdu to není složité, jistě to všichni s dětmi zvládneme. 
 
Pro Vaši informaci, jak vypadá informování v médiích, a jak je to v reálu: 

1) Vás média a politici ubezpečují, že vše bylo dostatečně dopředu připraveno a zařízeno. Ve skutečnosti? Všechny pokyny a manuály jsme ale dostali oficiálním kanálem, tedy DS, až ve čtvrtek 8.4. odpoledne (v tu chvíli už probíhal zápis, prostor, pro nějaké organizování a třeba vyzkoušení si testů = 0). Samozřejmě, že jsem si všechno potřebné posháněl jinými cestami, ale na klidu to nepřidalo. V jedné datové zprávě v ten čtvrtek přišlo cca 15 dokumentů, každý cca o 15 stránkách. To skoro není na to to stihnout přečíst, natož dle toho něco chystat, a ještě to vysvětlit kantorům, zaměstnancům a Vám rodičům apod. Přesto jsem už i tak měl předpřipravené org. opatření, a zveřejnil jsem ho hned, jak to šlo! Ale musel jsem počkat, aby věcně nebylo v rozporu s dokumenty MZ a MŠMT. 
2) Testy jsme dostali také až ve čtvrtek! Ve velmi omezeném počtu, a metodiku, jak je evidovat a odesílat, až v pátek 9.4. Nelze současně zkoušet testy, a k tomu distančně učit, a ještě mít zápis. Přesto jsme se na to připravili. Paní učitelky v MŠ ten prostor na vyzkoušení měly, a rovněž některé paní učitelky ZŠ to vyzkoušely, není to nic složitého!
3) Učitelé MŠ a ZŠ zatím nemají druhou dávku! Místo nich se nyní očkují třeba vedoucí zájmových organizací nebo středoškolští učitelé, kterým zatím studenti do výuky nejdou. Více to komentovat nemíním.

Píši Vám to proto, že předpokládám, že se v pondělí 12.4. zcela jistě vyskytnou počáteční problémy a různé nedostatky. Chci Vás touto cestou požádat o trpělivost a shovívavost, snažili jsme se připravit ze všech sil. A pokud nám svým klidným přístupem a postojem pomůžete, věřím, že vše společně zvládneme. 
  • U každé třídy MŠ je stůl pro možnost testování dětí s rodiči venku. V případě extrémního chladu bude toto umožněn o uvnitř (šatna).
  • Před hlavním vchodem jsou tři stoly pro možnost testování choulostivějších žáku ZŠ také s rodiči. Teprve počet takových žáků ukáže, zda to zvládneme najednou, nebo zda bude třeba tam chvilku čekat. 
Mgr. R. Cvach (ŘŠ)