Pozitivní žák ve 2. třídě

Vážení rodiče žáků ve 2. třídě ZŠ,

ve 2. třídě byl pozitivně testovaný žák.

Podle KHS platí zatím toto:

„Platí mimořádné opatření MZ o nošení roušek žáků ve výuce. V případě, že je toto dodržováno, jde do desetidenní karantény pouze pozitivní dítě. Ostatní děti v kontaktu – budou chodit do školy, rodiče budou mít povinnost sledovat zdravotní stav dítěte a při jakémkoliv podezření (rýma, teplota, bolesti v krku atd.) musí kontaktovat svého pediatra a ten posoudí, zda je to na PCR test nebo domácí léčbu.“

Komentář ředitele školy

Vzhledem k tomu, že žáci základní školy jsou stále v homogenních skupinách, nosí po celou dobu výuky roušku, a sundávají ji pouze při jídle, předpokládám, že nebude nutná karanténa. KHS ale může toto kdykoli změnit.

V tuto chvíli prosím sledujte zdravotní stav Vašich dětí, a v případě příznaků informujte dětského lékaře i školu.

ŘŠ