Prodloužené podzimní prázdniny z rozhodnutí MŠMT, a provoz v ZŠ a MŠ Borek v období od 26.10. do 30.10. 2020

covidové pr. 26.10. – 27.10.
státní svátek 28.10.
podzimní pr. 29.10.-30.10.

Vážení rodiče,

jistě jste zaznamenali, že vláda ČR vyhlásila prostřednictvím ministra školství „covidové“ prázdniny, na které naváže státní svátek, a klasické podzimní prázdniny. Je to v podstatě období jedné karantény, vláda si od tohoto opatření slibuje snížení počtu pozitivních dětí ve školách.

Citace z nařízení MŠMT: „Od 26. 10. 2020 0:00 hod. do 27. 10. 23:59 hod. se zakazuje osobní přítomnost žáků ZŠ, SŠ, konzervatoří a ZUŠ na vzdělávání. Toto platí pro všechny žáky těchto škol a školských zařízení bez výjimky. MŠMT k tomuto vydalo opatření, a v těchto dvou dnech nebude povinné distanční vzdělávání.“

Toto platí pro všechny žáky těchto škol a školských zařízení bez výjimky (pozn. tedy i školních družin)!

 Základní škola a školní družina tedy nebudou od 26.10. do 30.10. v provozu!

 Provoz mateřské školy bude zachován, ale v omezeném režimu (ne všechny třídy), dle počtu přihlášených dětí!

Prosím tedy rodiče dětí v MŠ, aby pečlivě uvážili docházku svých dětí do naší MŠ ve dnech prázdnin! Velmi často se nám stává, že je na prázdniny papírově přihlášeno mnoho dětí, ale pak v reálu jich je velmi málo, což je velký problém z hlediska účtování a nákladů na stravu!

Mgr. R. Cvach (ŘŠ)