Vážení rodiče,

rozhodl jsem o zamykání šatny dětí 1. – 4. tříd.

Režim zamykání a odemykání šatny je vyvěšen na dveřích školy i šatny.

Pro Vás a Vaše děti je důležité zejména to, jak se do šatny dostat v době výuky a nebo odpoledne, kdy bude zamčeno.

  • V době od 8,00 do 12,45 bude šatna – s výjimkou obědové pauzy – zamčena! V případě pozdního příchodu dítěte nebo když jdete od lékaře nebo prostě v jakémkoli jiném případě musíte vyslat žáka do své třídy pro klíč a služba mu šatnu odemkne a zase zamkne. To ale jistě dítě zvládne samo, nemusíte to řešit Vy.
  • V době od 13,15 (odchody domů, kroužky apod.) bude šatna opět uzamčena a při vyzvednutí dítěte z družiny nebo z kroužku, si musíte vyžádat službu u vychovatelky ŠD, která vyšle službu s klíčem do šatny.

 

Důvodem nařízení je zvýšení zajištění bezpečnosti majetku žáků a rovněž omezení pohybu žáků v šatně v době výuky.

Podobným způsobem jsou zajištěny šatny v ostatních školách, i v těch, do kterých děti budou po 5. ročníku odcházet.

Šatna 5. třídy bude v dohledné době vyřešena uzamykatelnými skříňkami. I to bude opatření, které povede nejen k lepší bezpečnosti osobních věcí, ale naučí děti se starat o svůj klíč a připraví je na podobný režim na většině škol nebo gymnázií po odchodu z Borku.

Děkujeme Vám za pochopení.

 

Mgr. R. Cvach (ŘŠ)