! Prosím pozor!

Vážení rodiče,

vzhledem k nástupu různých střevních obtíží i jiných dětských nemocí se v posledních dnech šíří informace, že ve škole řádí salmonela. Tato nemoc je způsobena bakterií, která přežívá při nedostatečném tepelném zpracování masa či vajec. Nemoc má většinou velice krátkou inkubační dobu a projeví se tak do 8, max. 48, hodin po požití takové stravy.

Většina bolestí břicha, zvracení či průjmů Vašich dětí je jistě způsobena běžnými střevními potížemi.

Pokud však opravdu na základě lékařské zprávy zjistíte, že dítě má „salmonelu“, - prosím, NE PODEZŘENÍ NA NI, ale je skutečně diagnostikována, je potřeba dodržet karanténu a doporučení lékaře a rovněž informovat školu doložením lékařské zprávy (třídního učitele, ev. vedoucí ŠJ nebo případně ŘŠ)!

V současné době jsem nařídil zvýšenou kontrolu ve škole používaných potravin a současně pověřil vedoucí ŠJ zvýšeným dohledem nad hygienou provozu i tepelnou přípravou jídel.

Vás však prosím o nešíření neověřené zprávy! Pokud některé dítě skutečně salmonelu má, nemusí to ještě automaticky znamenat, že ji získalo ve škole. Uděláme vše pro to, abychom situaci zvládli. Osobně si myslím, že vzhledem k velmi krátké inkubační době salmonely, by už musel být počet infikovaných dětí mnohem větší. Ale samozřejmě nejsem lékař a proto Vás prosím o pochopení a vzájemné informování!

Děkuji!

Mgr. R. Cvach (ŘŠ)