Webové stránky

Vážení rodiče,

neustále slýchám námitky, že něco není na webu, třeba rozvrh (tatínkové si ho složitě fotí mobilem) nebo kroužky nebo kdy že budou schůzky rodičů apod. Rád bych Vás všechny ujistil, že například rozvrh byl na webu už v srpnu. Vše důležité tam je vždy k začátku školního roku a pak je to pouze aktualizováno. Jde jen o to, že někteří z rodičů se zřejmě neorientují dobře. O web dbáme a velmi by mě mrzelo, abych o sobě a naší škole slýchal, že něco podstatného na webu chybí. Vše co po nás legislativa požaduje tam je a naopak tam máme spoustu věcí pro Vaši informaci navíc!

Takže zde předkládám instrukci! (vzorově pro rodiče školáků, ale i v MŠ je to podobné!)
Jsme instituce s několika odděleními, máme MŠ, ZŠ, ŠJ i ŠD.

1) Proto když se dostanete na hlavní stránku (http://www.zsborek.cz/), musíte si nejprve vlevo ve žlutém panelu vybrat, které zařízení Vás zajímá, zda mateřská škola nebo základní škola nebo jídelna nebo družina!

2) Jakmile jste odklikli „základní školu“, uvidíte hned před sebou na obrazovce toto:
(http://www.zsborek.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=76)
Zde máte možnost si vyjet rozvrh, nabídku kroužků, vidíte i kdy jsou prázdniny.

3) V této fázi ale máte stále vlevo žlutý panel, kde se můžete dostat dále, třeba na plán školních akcí (včetně termínů třídních schůzek), úspěchy našich dětí, školní řád apod.

4) Naopak nahoře v liště máte rychlé odkazy – hlavně na fotogalerii, jídelníček a kontakty na učitele. Ale opět to zase funguje tak, že musíte mít nejprve vlevo na panelu vybranou tu část našeho zařízení, na kterou se chcete podívat.

Věřím, že Vám všem, nejen rodičům prvňáků, má instrukce pomůže v orientaci.

S pozdravem
Mgr. R. Cvach
Ředitel ZŠ a MŠ Borek